Web Tasarım Yapan Firma

Web Tasarım Firması 

Günümüzde web sitesi tasarlayan ve satan birçok firma mevcuttur. Bu firmalar web sitesi için gerekli olan domain ve hosting hizmetleri de sunup sitenin alan hacmi alacağı e-mail sayısına göre farklı paketler düzenleyip farklı fiyatlarla satışa sunmaktadır. Web sitesinin tasarımını kişi bilgisi varsa kendi de yapabildiği gibi bu konuda uzman birine belirli bir fiyat karşılığında yapabilmektedir. Bu firmalar insanlara sunduğu avantajlarına göre web sitesi satın alma paketleri oluşturup müşterilerine sunuyorlar Başlangıç-Ekonomik ve Premium gibi paketler halinde web sitesi satıyorlar. Bu paketler düşük fiyattan daha yüksek fiyatlara kadar çıkıyor bununla birlikte sitenin alan hacmi genişliyor ve e mail hacmi artıyor ve fiyat arttıkça extra özellikler sunuyorlar Bu paketler kişinin artan müşteri sayısına göre daha iyi hizmet sunabilmek için tasarlanmışlardır. Ticaret amacıyla web sitesi satın alanlara başlangıç paketleri tavsiye ediliyor. Bunun nedeni ilk etapta daha az maliyetle ticarete başlamak daha sonrasında işi büyütürse daha üst paketleri alarak hem ticaret hacmini genişletmek hem de artan müşteriler için müşteri memnuniyeti sağlamaktır.
İlk etapta yüksek fiyatlı bir web sitesi satın alınırsa elbette daha fazla web alanı ve e mail alma özelliği olduğundan dolayı daha avantajlı görünecektir. Fakat ticari işlere başlandıktan sonra eğer işler beklenildiği gibi iyi gitmezse siteyi satın alan kişi için gereksiz bir masraf yapılmış olacaktır. Çünkü az müşteri için çok gelişmiş özelliklere sahip web sitesi gereksiz bir büyüklük olacaktır. Örneğin ticarete yeni başlayan biri için 4 yıl boyunca az müşteri ile ticaret yapıldıysa daha iyi bir web sitesi alınmış ise yanlış bir tercih olacak 4 yıl boyunca gereksiz para harcanmış olacaktır. Bunun yerine ilk 4 yıl başlangıç paketiyle başlayan biri aynı müşteriye sahipse maddi açıdan daha avantajlı duruma geçecektir. Daha sonraki yıllarda artan müşteri sayısıyla orantılı daha üst paketleri alması gayet yararlı olacaktır. Bu durumun en önemli sebebi de ticaret olayının belirsizliklerle dolu olması bir anda çok yüksek bir kar marjı elde edileceği gibi çok düşük kar marjı ile yıllarca satış yapılmak durumunda kalınabilmesidir.
O zaman web sitesi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Elbetteki çok gelişmiş özelliklere sahip bir web sitesi bize cazip gelecektir. Fakat web sitesi satın alırken ihtiyaçlarımız doğrultusunda bize yetecek özellikte bir site tercihi yapmamız bizim açımızdan daha ekonomik olacaktır. Ticaret yapan insanların da çok iyi bildiği gibi maliyeti düşürmek her zaman bizim için daha karlı olacaktır. Ticarette başarılı olmanın yolu iyi hesap kitap yapmamızdan geçer. Bize yetecek ucuz fiyatlı web sitesi satın almak da bunun önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Çünkü neler ile karşılaşacağımızı bilemeyiz belkide bir ay sonra işi batıracağız 2 yıllık yüksek fiyata satın aldığımız web sitesi paketi sitesi bize zarar olarak kalacaktır. İyi para kazanalım diye başladığımız iş bize zarar olarak dönecektir.

Sonuç olarak günümüzde artık ticaret de iletişim kendini ifade etmekte bilgisayar teknolojisinden doğan yeniliklerle olmaktadır. Bunun da en çok kullanılanı web siteleri olmaktadır. Web siteleri belirli özelliklerine göre farklı fiyatlar ile fiyatlandırılmaktadır. Böylece insanlar özellikleri ve fiyatları arasında bir seçim yaparak kendilerine ucuz bir web sitesi satın almaktadırlar. Web sitesi alırken kendimize yetecek özellikteki ucuz fiyatlı olanları tercih etmeliyiz. Çünkü günümüz şartlarında parayı kazanmak gittikçe zor hale gelmektedir. Bu yüzden hesabımızı iyi yapmalı gereksiz yere özellikleri fazla olan bizim ihtiyacımızın üstünde bir web sitesi satın almamalıyız.

No tags for this post.

Add your comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir