Web Sitesi Nasıl Yayınlanır ?

Bu yazımızda firmalar için olmazsa olmaz, en ucuz ve basit yollu web tasarımların nasıl yayınlandığını ve hangi aşamalardan geçtiğini anlatacağız.

İlk yapmamız gereken nedir ? Nasıl başlamalıyız ?

Kendi firmamıza ait veya şahsi portfolyo gibi bir site yapacağımızı varsayalım

İhiyacımız olan ilk şey domain ve hostingdir.

Bu noktada host ve domain için çeşitli sağlayıcı firmalar mevcuttur. Bun ları kendi bütçe ve kalitesine göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Bir Web sitesi için ortalama domain fiyatı 15 dolar, hosting fiyatı ise 50 dolardır .Yani maliyetiniz 65 dolar,ortalama 280 türk lirasıdır.Tabiki bu fiyatı sitenizi tamamen isteklerinize göre düzenleyebilmek için almalısınız. Çünkü Firmakart olarak tasarım ve html kodlama,host, domain dahil 500 tl gibi bir fiyata en ucuz web sitesi hizmeti sunuyoruz.

Konumuza dönecek olursak web sitelerini yayınlamanız için bundan başka bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir.Bu aşamaya geldikten sonra  web sayfası hazırlamak için  hyper text markup language web programlama dili ile bearaber css bilmeniz gerekecektir..

Bu iki dili öğrenerek web sitesi kurma konusundaki en büyük yolu katetmiş olacaksınız..Unutmayın ilk başlanan zamanlarda biraz zorlanacaksınız ama ufak çalışmalar yaptıkça web sitesi kurma konusunda fazlasıyla işinizi hallediyor olacaksınız.

Peki site hazırlandıktan sonra nasıl yayınlayacağız ?

Bunu yayınlamak için filezilla programını şndirip, Host aldığınız firmadan ftp bilgilerini alacaksınız.

Hazırladığınız web sitesini bu program aracılığıyla internete yükleyebilirsiniz.

Add your comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir