Web Site Kurmak

NEDEN WEB SİTESİ KURMALIYIZ?

Bilişim sektöründeki hızlı değişim, insanların alışkanlıklarını da büyük ölçüde etkilemeye başlamıştır. Bu değişimin en farkedilir olduğu alanlardan birisi de internet üzerinden tüketim alışkanlığıdır. Bunun en belirgin özelliği her geçen yıl internet üzerinden yapılan harcamaların artan tutarlarıdır.

Türkiye’de geçen yıl online alışveriş yüzde 23,4 artarak 68 milyar 368 milyon liraya ulaştı.TUİK’in Hane Halkı Bilişim Teknolojilerini Kullanım Araştırması’na göre, 2015 yılında yüzde 33.1 olan internetten mal ve hizmet siparişi veren ya da satın alanların oranı, geçen yıl sadece yüzde 1 artarak 34.1’e yükseldi.

Tüsiad tarafından yapılan bir araştırmada ise ( Nisan 2017) 2016 yılında dünya e – ticaret hacmi 1,6 trilyon dolar iken Türkiye”de  46 milyon internet kullanıcıısı üzerinden toplamda 17,5 milyar tl oranı bulan bir e-ticaret hacmi söz konusudur.

Türkiye”de internet üzerinden kredi kartıyla yapılan ödemelerin hacmi 2005 yılında 1 milyar tl iken, 2010 yılında 15 milyar tl, 2011 yılında 23 milyar tl, 2012 yılında ise 31 milyar tl dolaylarında  alışveriş gerçekleşmiştir.  Bu rakamların 2023 yılında 350 milyar TL olması beklenmektedir.

Böylesine dev bir bütçeden pay almayı ister misiniz sorusuna muhtemelen her şirket sahibi “Evet” cevabını verecektir…Böylesine geniş bir kullanıcı hacmine sahip ve dev bir bütçesi olan bu alanda herkesin pastadan pay alması söz konusudur. Bu paydan faydalanmanın en önemli yolu ise web tabanlı bir ucuz site kurmak ve sisteme dahil olmaktır.

Yukarıdaki veriler aslında bize çok net açıklama yapıyor.

  1.  Ürününüzü en kısa yoldan evinde, iş yerinde, yolda, tatilde olan müşterilerinize sunabilirsiniz.
  2.  Matbaa ile ilgili basılı tanıtım broşürlerinden kurtulabilirsiniz. Online ve sürekli güncel ürün tanıtımı yapabilirsiniz.
  3. Günün 24 saati açık bir iş yeriniz olacak ve satış yapabileceksiniz.
  4. Ürününüz dünya genelinde her gün 2.4 milyar internet kullanıcısı arasında çok daha hızlı kişisel reklam ile tanınabilir ve bu da satış hacminizin artmasına neden olabilir.
  5. Web sitesinin kolay kurulabilir olması.

Peki bu noktada bir ucuz web sitesi nasıl kurulur sorusu aklınıza gelebilir. Bunun cevabını da kısaca verelim. 

Öncelikle alan adı ve tescil satın alman gerekir..Ortalama bu satın alacağın şirket kalitesine göre 150 TL den başlar 200 – 300 – 400 – 500 ve çok daha uçuk rakamlara çıkabilir. Tabi fiyatı belirleyen katmanlar satın almış olduğun web sitesinin mail kapasitesi ve desteklediği veri kapasitesine göre genel olarak değişir. Ancak   ortalama 300-400 tl civarında kişisel bir site için bir alan adı ve hosting satın alınabilir. Daha sonra gerekli web tasarım programları ile ( Dreamweaver,flash,frontpage,photoshop, adobe creative suite vb. gibi) bir takım programlarla web sitenizin şablonunu oluşturabilirsiniz. Ve satın aldığınızda size verilen kullanıcı adını ve şifresini kullanarak ftp yardımı ile oluşturduğunuz şablonu websitenizi içeriğine kopyalarsınız. Çok büyük bir maliyet gerektirmeyen bir web sitesi için isterseniz profesyonel yardım da alabilirsiniz…

İşin özü değişen dünyaya ayak uydurmak ve e-ticaret alanında bir an önce söz sahibi olmak için en ucuz web sitenizi oluşturmak için geç kalmayın.

Add your comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir