Ucuz Web Site Yaptırmanın Faydaları

Web Tasarım ?

İnternetin kullanılmaya başlandığı 2000’li yılların başlarından bu yana geçen sürede internet artık insanların görülmeyen bir uzvu oldu diyebiliriz. Özellikle cep telefonlarının akıllanması ve geliştirilen uygulamalar sayesinde tüm işlerimizi internet üzerinden halletmeye başladık. Fatura ödeme, alışveriş yapma, tatil rezervasyonları, konferanslara katılma, haber okuma gibi hemen hemen hayatımızı artık internetle sürdürüyoruz diyebiliriz. Tüm işlerimizi internet üzerinden yaptığımız için vaktimizin büyük bir kısmını da web sitelerinde geçirmeye başladık.  Öyle ki belki daha sabah yüzümüzü yıkamadan onlarca web sitesini dolaşmış olabiliyoruz. Alışveriş siteleri, haber siteleri, tasarım siteleri, iş yapmak istediğimiz firmaların siteleri hepsi elimizin altında ve ulaşması çok kolay. Bu kolaylık ucuz web sitelerine olan ilgiyi en üst seviyeye taşıdı artık.

Web siteleri bir çok amaca yönelik kurulmuş olabilir. Bir web sitesi hem çok büyük  bir kazanç kapısı hem de sizin kartvizitiniz olabilir. İşte tüm bu sebeblerden ötürü işinde büyümek ve daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen herkes bir web sitesi sahibi olmalıdır. Kendinizi tanıtmak, işinizde büyümek ve profesyonelleşmek için mutlaka internet aleminde de var olmak zorundasınız. Bunun tek yolu ise sizin amacınıza hizmet etmeye yönelik tasarlanmış bir web sitesidir. Diyelim ki ufak çapta üretim yapan bir firmanız var. Mali gücünüz ulusal kanallarda reklam vermeye yetmiyor fakat ucuz web sitenizin tıklanabilirliği ile ulusal kanal reklamlarından daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yada ürettiğiniz ürünlerin detaylarını müşterilerinize en kolay şekilde ulaştırmak için ucuz web sitenizi kullanabilir, site üzerinden sipariş alabilir ödeme işlemlerinizi kolay ve güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

En Ucuz Fiyatlı Web Sitesi

Hesapliwebsite.com olarak kurumsal ya da profesyonel olarak İnternetin büyüklüğünü düşünürsek basit bir web sitesiyle çok büyük atılımlar yapabilir, işlerinizi çok büyük noktalara getirebilirsiniz. Bazı insanların kafalarında hala benim ne işim var internette? Bizim sektöre hitap etmiyor gibi düşünceler mevcut.  Şu an aktif olarak milyarlarca insan internet kullanıyor bunu dünyanın en büyük açık hava pazarı olarak görebiliriz. Ayrıca internet kullanım saatleri o kadar artmış vaziyette ki neredeyse tüm gün milyonlarca insan aktif olarak bu pazarda dolaşıyor. Milyarlarca insanın dolaştığı bir pazarda illa ki sizin yaptığınız işle de ilgili birileri olacaktır. O yüzden bizim iş internetle ilgili değil bizim web sitesine ihtiyacımız yok demeyin.  Sadece web sitesi üzerinden satış yaparak milyonlarca lira ciro yapan firmalar mevcut. Tek masrafları ise web sitesi. Yüzlerce elemanın yapacağı işi web sitesi üzerinden bi kaç elemanla yaparak daha net sonuçlar alabilirsiniz. Bir web sitesi sahibiyseniz eğer müşteri aramanıza da gerek yok zaten müşteri size geliyor. Sizin tek yapmanız gereken stabil çalışan bir site sahibi olmak. Ayrıca şunu unutmamak gerekir ki web siteniz sayesinde uluslar arası işler de yapabilirsiniz. Japonyada ki bir müşteriyle web siteniz üzerinden bağlantı kurmak hiç de zor değil. İnternet sayesinde bu geniş müşteri ağı elinizin altında bekliyor. Eğer kurumsal bir firmaysanız eğer zaten web sitesi artık olmazsa olmazlardan biri. Şirketin binası neyse şirketin web sitesi de müşteri de aynı izlenimi uyandırıyor diyebiliriz. Şirket binası ne kadar ihtişamlı ve gösterişliyse müşterilerinize ve sizinle çalışan firmalara o kadar büyük güven veriyorsunuz. Bu durumun aynısı şirketin web sitesi içinde geçerli. Çevreniz de sıklıkla “Koca şirketin sitesine bak” gibi lafları duymuşsunuzdur. Ucuz web sitesi olmayan sitelerle artık kimse çalışmıyor zaten. Bunun yanında amator ya da kalitesiz bir web sitesi olan firmalar da müşterilerin gözünde kötü bir yer ediniyor. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki web siteleri artık o kişinin ya da kurumun prestijidir. Sizinle çalışmak isteyen kişilerin ilk dikkatini çeken şey web sitenizdir.

Web sitenizin güncel olması  çok önemli.

Güncel olmayan bir web sitesi sadece kötü algı oluşturur müşterilere karşı. Bir de günümüzde hızla büyüyen bir sektör var; e – ticaret. Üreticiden ürünü alıp internet sitenizden satıyorsunuz. Hepsi bu. Web sitenizi kurup ne satacağınıza karar verdikten sonra satışa başlayabilirsiniz. E – ticaret alanında dikkat etmeniz gereken tek nokta web sitenizin google aramalarında en üstte çıkmasını sağlamak. Bunun için çeşitli google reklamları yada seo çalışmaları yaptırabilirsiniz. E – ticaret siteleri artık bir çok reel bayiden daha fazla ciroya sahip. Çünkü internet artık cep telefonları sayesinde tüm insanlığın elinde. Bir caddede açılan magaza sadece o cadde ya da sadece o civarda ki insanlara ulaşabilirken siz en ucuz fiyatlı web siteniz sayesinde milyonlarca insana ulaşabiliyorsunuz. E – ticaret sitesinde dikkat etmeniz gereken temel noktalar; Google aramalarında yukarda çıkmak ve sitenizde sattığınız ürünlerin uygun fiyatlı olması. Çok değil 5 – 6 yıl önce internetten bi şey alınmaz diyen herkes şu an internet sitelerinden düzenli olarak alışveriş yapıyor.  Siz de kendinize ve ticaretinize güveniyorsanız eğer e – ticaret sektörüne bir web sitesiyle atılabilirsiniz.

Şahsi olarak kendi adınıza da web sitesi kurabilirsiniz

Kendiniz tanıtmak yaptığınız işleri sergilemek ya da gelecekte yapmak istediğiniz projelerinizi yayınlamak için siteyi kullanabilirsiniz. Size ulaşmak isteyen kişiler de web siteniz sayesinde en kısa yoldan size ulaşabilirler. Kişisel sitenize çeşitli eklentiler kurarak kullanıcıların sitenizde zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Sitenizi sürekli güncel tutarak tıklanma sayısını arttırabilir ve bu sayede reklamlardan para bile kazanabilirsiniz. Diyelim ki amatör bir fotoğrafçısınız fotoğraflarınızı en masrafsız şekilde en çok insana ulaştırmanızın tek yolu bir internet sitesinden geçiyor. Bu tür hobilerinizi de ilerletebilmek için de sitenizi kullanabilirsiniz. Ya da bir mühendisseniz şık bir sitede çalıştığınız projeleri sergiler geleceğe dair planlarınızdan bahsedebilirsiniz. Böylece iş başvurularınızda sizin hakkınızda bilgi almak isteyen firmaların aklında çok olumlu yer edinebilirsiniz. Web sitenizi internette ki imzanız gibi düşünebilirsiniz. Sizin hakkınızda bilgi almak isteyen insanlara en doğru bilgileri site üzerinden verebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız sosyal ağları web sitenizle entegre edebilir böylece tüm sosyal ağlarda ki paylaşımlarınızı siteniz üzerinden yayınlayabilirsiniz.

Bir başka yzımızda da anlattığımız gibi Artık hayatımızın bir parçası olan akıllı telefonlar, daha da akıllı olan bilgisayarlar ve akıl konusunda zirveyi kimseye kaptırmamış olan insanlar. Şimdi gelelim sosyal mecraların tümünü kapsayan yüzyılın buluşu olan internete son dönemde üzerinde trilyonlarca doların döndüğü bu mecranın bileşenleri neler. Nasıl dönüyor bunca para nereye gidiyor ? Nereden geliyor ? Bütün bunların tek tek cevabını vermek için bayağı başınızı ağrıtmam gerekir ama internetin temeli birebir semt pazarıyla aynı. Herkes orada!! Herkes!! Ürün satan, ürün alan, hizmet satan, hizmet arayan, uygun fiyat, yüksek fiyat, berbat ürün, ucuza kaliteli ürün aklımızın alacağı hatta alamayacağı her şey orada. Çok basit bir örnekle eline gazete sıkıştırılmış çocukların gittiği en işlek cadde şu an internet , ama ne kağıt var ne gerçekten yürüyen insanlar ne de çocuk. Her şey sanal 7/24 işlek, 7/24 aktif hiç kepenk kapatmayan dükkanlar ve gezmekten hiç yorulmayan insanlar. Niyetim sayılarla kafa bulandırmak değil. Dünya üzerinde şu gün şu saat şu dakikada internette aktif gezen kullanıcı sayısı çoğu kişinin umurunda olmaz benim de olmadığı gibi, ama bunlara kulak tıkamak, burada gezen insanların varlığını umursamamak bu mecranın kat’i gerçekliğini kesinlikle değiştirmiyor.

İsteğinize göre kişisel sitenizi günlük gibi kullanabilir günlük yazılar da yayınlayabilirsiniz. Yazımızın sonlarına doğru gelirken şöyle bir toparlarsak eğer görüldüğü gibi uygun fiyata web sitesi sahibi olmak için bir çok zorunlu neden mevcut. Özellikle internetin her şeyimiz olduğu şu günlerde hem iş anlamında hem de bireysel anlamda bir web sitesinin bizlere yada firmamıza çok şey katacağı aşikar. Firmanızın tanınabilirliği ve profesyonelleşmesi açısından mutlaka iyi bir web sitesi olmalı. Hakkınızda bilgi almak isteyen insanlara en doğru bilgiyi yine sadece sizler web siteniz üzerinden verebilirsiniz. Ayrıca güncel bir web sitesi işinizi daha yukarlara taşıyabilir. Web siteniz üzerinden sipariş alabilir yaptığınız iş hakkında video yayınlayabilir bunu en kolay yoldan müşterilerinize sunabilirsiniz. Ticarete atılmak isterseniz eğer dukan kirası, eleman masrafı gibi bir çok maddi gereksinimle uğraşmak yerine   web sitesiyle küçük masraflarla ticaretinizi yapabilirsiniz.  Ayrıca e – ticaretle dışarıda ulaşamayacağınız kadar fazla müşteriye de hiçbir çaba sarf etmeden ulaşabilirsiniz. Sizin hala bir web siteniz yoksa eğer üzgünüm ama çağın bayağı gerisindesiniz.

Add your comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir