Neden Web Sitesi ?

Web sitesi, sizin ürününüzü arayan insanları sizinle buluşturan bir dükkan gibidir, kısa bir düşünce turuna çıkalım. Bir marketiniz olduğunu varsayalım ama fiziken sizden bağımsız siz evdeyken de açık ve satışta, siz gezerken, dolaşırken ve hatta uyurken bile aktif olarak satışta ve yeni müşterileri sizin için çekiyor. İşte ucuz web sitesi bizlere tam olarak bunu sağlıyor. Üstelik herhangi bir kısıtlama olmaksızın, yani müşteriniz hayatı boyunca sizinle aynı şehirde nefes almamış olsa bile hatta aynı ülkenin vatandaşı olmasanız bile sizden ürün alabiliyor. Bugün dünyanın her yerine ürün satan bu konuda pazar lideri dev firmaları düşündüğünüzde hayalinizin aslında size ne kadar yakın olabileceğini anlarsınız.

Son dönemlerde değişen bu alışveriş algısı çoğu markaya fiziki mekanlarını kapattırıp tamamıyla internet ortamına bile dönüş yaptırdı. Sizden bağımsız ve elemansız işleyen bir dükkan gecesi yok gündüzü yok tamamıyla açık ve müşteriye hazır. Bakıldığında çok iş yapan bir firmanın mağazalarını ülkenin yüksek nüfuslu illerine açmasıyla eşdeğer bir yatırım. Sözlerimin son kısımlarına gelirken sizi tekrar 30 sene öncesine o gazeteci çocuğun bağırdığı işlek caddeye götürmek istiyorum. Bir web sitesi sizi tüm o gazeteci çocukların çabasından ileriye taşır, ve yazının başında da söylediğim gibi bunları yapmak için illa ekonomik kaygı gütmenize gerek yok sadece bir şeyler göstermek için bile yeniliğe aç yüz binlerce insana ulaşmak artık bu kadar kolay. Gecesi gündüzü olmayan bir mecrada her zaman açık bir tezgah, ne sattığınızın hatta bir şey satıp satmadığınızın bile önemi yok. Sizin için “yazıyooor..” diye bağıran on binlerce çocuk varmış gibi.

Sözlerimin sonuna gelirken son birkaç şeyi paylaşmak istiyorum. Yeniliğe açık olun, endişelerinizi bir kenara bırakın her şeyi güvenli hale getirip içerisinde yorulmadan gezen yüz binlerce insan olan bu dünyaya giriş yapın. Ve bir insan kaç saat gezebilir sorusunun nasıl yanıtsız kalabileceğini şaşırarak fark edin. İnsanların akın akın web sitenize yapacağı ziyaretlerden nasıl memnun kalacağınızı düşünün, sizden neler isteyeceklerini ve tabii ki sizin onları nasıl karşılayacağınızı. Zira kim dükkanı en kalabalık caddede olsun istemez ki ? Hayat hep yüzünüze gülsün. Esenlikler dilerim.

Add your comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir